Przenosząc się do Trójmiasta jeszcze latem, przeszukałem internet pod kątem możliwości treningu. Dość łatwo znalazłem GKŁ Stoczniowiec, ale po przejrzeniu paru wpisów było widać że tam tylko trenują zawodowcy ew. dzieci. Niemniej wysłałem zapytanie i taką też ostatecznie odpowiedź dostałem.
Opcją było jeszcze lyzwy3city, ale korzystają z lodowiska które jest od listopada. Późno jak dla mnie - na SnoWhiteach jeżdżę ale miłość do lodu jest nie do pokonania :)
Jakby nie było to już 8 lat, z czego drugi sezon w profesjonalnym treningu.

Wypatrzyłem jeszcze sekcję w Rumii, niestety też od listopada, oraz grupę jazdy synchronicznej (już trenują na Hali Olivia). Ale to akurat niezbyt dla mnie - z natury jestem solistą, no ew. na jazdę w parze mógłbym się skusić :)
Aha, w Rumii jest też sekcja jazdy figurowej na rolkach a nawet ostatni były zawody tamże.

Ostatecznie jednak, trafiłem w ostatnich dniach przed przeprowadzką na jeszcze budowaną stronę Akademii Łyżwiarstwa Figurowego (mają też facebook), która zaczęła działalność pod koniec zeszłego sezonu.
No i tutaj tym razem sukces - zaczynają od września !!!
Super !
Nic tu nie było do myślenia - rozjeżdżałem trójmiasto na SnowWhite, szukując się do pierwszych zajęć na lodzie z początkiem września.

Nieco info dla trenujących.
Samą akademię dość łatwo znaleźć w internecie.
Trenujemy na hali Olivia, trenerów mamy kilku i są to Ci sami którzy trenują zawodowców, więc jeden jeździ w parach - nieco inne podejście do elementów, drugi typowy solista, do tego jeszcze mamy zajęcia imitacyjne, ogólnorozwojowe i taneczne jeszcze innymi trenerami/trenerkami a wszyscy z nich jeżdżą także i trenują również na lodzie - treningu więc "suche" są sprofilowane na potrzeby łyżwiarstwa figurowego, oraz oczywiście są prowadzone w innych salach poza lodem - obiekt jest dość złożony, służąc hokeistom, łyżwiarzom figurowym i synchronicznym, short track tam widzę też, ale i sala do koszykówki się znalazła czy hotel dla zawodników.

Treningi są w tej chwili w weekend, w dyskusji jest opcja na jakiś trening w tygodniu - tutaj w grę wchodzi kwestia wynegocjowania z lodowiskiem czasu itp.

Grupy są dwie - mniej i bardziej zaawansowana. Właściwie ta mniej jest początkująca.

W porównaniu do poprzedniego miejsca, gdzie 90 % to młodzież i dzieci, tutaj dorośli to połowa i pełna rozpiętość wiekowa ze średnią pewnie w okolicach 20..30, a granice to naście lat i ok 60-u w przypadku jednej osoby a nadal lepszej ode mnie ;)
Część dzieci pewnie trenuje w ramach GKŁ Stoczniowiec albo szkółek które wystartowały tydzień temu - szkółki to takie przedszkole z opcją na ew. trening hokeja czy figurówek potem. Akademia skupia się na rozwoju solistów przede wszystkim i bardziej chyba na młodzież/dorosłych niż młodzież/dzieci.

Trenerzy są zawodowcami, doświadczonymi i świetnie prowadzą treningi, do tego normalni-spoko ludzie, więc atmosfera jest super.

Co do treningów:
- w soboty mamy zwykle 2 godziny na lodzie + godzinny trening taneczny
- w niedzielę godzina na lodzie + godzina treningu imitacyjnego lub ogólnorozwojowego

Od 6-go października startują też ogólnodostępne ślizgawki w Hali Olivia, zatem będzie gdzie jeszcze poćwiczyć, bo lodu nigdy za wiele :)

Z dodatkowych informacji:
- koszt zajęć to 350/m-c w karnecie tzn. wszystko opłacone. Nie wiem czy lekko by nie wzrosła gdyby doszły zajęcia w tygodniu, ale to melodia przyszłości. Większość nastawiająca się na stały trening woli karnet
- Hala Olivia znajduje się ze 300 m od kolejki SKM, która łączy Trójmiasto, i choć w weekendy jeździ co 30 minut, to dojazd jest szybki jeśli ktoś ma SKM pod ręką.

Nie planuje tego postu jako reklamę, a dzielę się info - jeszcze do niedawna, Trójmiasto wydawało się marne z treningami, gdy słyszałem że koledzy/koleżanki w Warszawie czy Poznaniu już łyżwy wyciągają. Akademia świetnie wypełniła lukę i to mnie cieszy ogromnie.